עוד אהבה אחת ודי במבצע – 10 שקלים
שמעו סיפור: לפני אחת עשרה שנים בערך, הגשימה אישה אחת את חלום חייה וספר הביכורים שלה ראה אור, ואפילו בהוצאה שהיא חשבה (ועדיין חושבת!) שהיא נחשבת – כנרת זמורה.
האישה הזאת, בואו נקרא לה אורנה, התרגשה מאוד מזה שהספר שלה רואה אור, אבל בגדול, לא הבינה מהחיים שלה. כשאיש השיווק של ההוצאה דאז, ספי בר המתוק, התקשר אליה כמה ימים אחרי צאתו של הספר  והחמיא לה על כמות החברים שיש לה, שרצים לקנות את הספר, היא לא הבינה על מה הוא מדבר, ואמרה לו שעוד בקושי הספיקה לספר למישהו שיש ספר, אבל אם קונים אותו – יופי. ובשבוע הספר, כשאיש שנראה קצת דומה לג'ק ניקולסון אמר לה שהספר, "עוד אהבה אחת ודי" הוא נס מו"לי, היא הנהנה ולא אמרה כלום. מאיפה היא אמורה לדעת שהוא המו"ל?  גם כשהספר נכנס לרשימות רבי המכר וזכה לביקורות טובות, היא שמחה אבל לא פרצה בשירה ובריקודים על המזל העצום שלה, כי נכון שהיה לה מזל שספר הביכורים שלה, "עוד אהבה אחת ודי", פרץ לעולם בהצלחה שכזאת, אבל היא – כמו שכבר כתבתי – לא הבינה מהחיים שלה. כן, היה לה המון מזל, אבל לא מי יודע מה שכל. ככה זה לפעמים.
 

לבקיצור, "עוד אהבה אחת ודי" מכר בשנה הראשונה לצאתו כמעט עשרים אלף עותקים, שזה ממש יפה לספר ביכורים, אבל באיזשהו שלב הגיעו לחנויות ספרים חדשים – הרבה פחות טובים ממנו, כמובן – וההוצאה, שנשארו לה במחסנים מאתיים ומשהו עותקים, לא הדפיסה מהדורה נוספת. העותקים שנשארו שכבו להם במחסן אחד, ואז במחסן אחר, ולא הופצו. ושם הם שוכבים עד עצם היום הזה.

בינתיים האישה – בטח כבר הבנתם שזאת אני – למדה דבר אחד או שניים. למשל, שספרים שאינם מופצים אינם נמכרים. וגם, שכמעט עשרים אלף עותקים זה לא בדיוק עשרים אלף עותקים. ושבגלל שתי העובדות הללו "עוד אהבה אחת ודי" אינו ספר זהב, ולי אין תעודה ממש מכוערת על הקיר בבית.
הייתם מניחים שאף אחד לא רוצה תעודה ממש מכוערת על הקיר בבית,  נכון? אתם טועים. האישה הזאת, שכבר כתבתי יותר מפעם אחת  שאין לה הרבה שכל – כלומר אני – ממש ממש ממש רוצה את התעודה המכוערת הזאת. למה? ככה. 
אם העולם היה ממשיך במסלולו הרגיל לעולם לא יכולתי להגיע לספר זהב, אבל עכשיו, בזכות הקורונה, ובזכות זה שלהוצאת כנרת יש אתר, אפשר לקנות את "עוד אהבה אחת ודי" אונליין, בעשרה שקלים בלבד! כן בעשרה שקלים בלבד אפשר לחלץ ספר ממש מוצלח מהמחסן האפל, לקרוא בו בהנאה, ולקרב אותי, חברת הפייסבוק האהובה שלכם – לתעודת ספר הזהב הנכספת.
אז יאללה, תהיו נחמדים לסופרת שלא מבינה הרבה מהחיים שלה ותקנו "את עוד אהבה אחת ודי". עוד כמה עשרות עותקים – ודי! אני בזהב.
קנו, שתפו, וכו.
תודה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן