אורנה לנדאו, אם לארבעה, מפרסמת רומן חדש העוסק בחלומות המנופצים ובתשוקות המודחקות של אמהות בורגניות. דנה ספקטור – בעצמה אם נשואה עם תשוקות מודחקות – שמעה ממנה איך הפוליטיקלי-קורקט הרס לה את הפנטזיה.

נשים עדיין כמהות לאביר, אבל אסור להן. פנטזית האונס ופנטזיית האביר הן פנטזיות תאומות – בשתיהן בא גבר ולוקח אותך. אבל היום אסור לנו לפנטז שיבוא גבר ויישא אותך על כפיים, זה לא פוליטיקלי-קורקט".

עוד אהבה אחת ודי של אורנה לנדאו
שבע ימים

דנה ספקטור משוחחת עם אורנה לנדאו

10.04.2009

שלב הזה, אני עדיין בהכחשה גדולה מדי מכדי לשמוע מה שהיא אומרת. "אולי", אני אומרת לה בעוינות ,"אבל האמהות ממלאת אותי בהמון שמחה, וחושפת אותי לרשת רגישות עצומה שלא הכרתי. אין ספק שיחסית לחיים הקטנים והמרוכזים בעצמם של הרווקה שהייתי, אני היום בן אדם הרבה יותר מודע ומפותח."

לוקח לי שנייה לשים לב לגיחוך במצבי – עומדת ונואמת לה על כמה זה נפלא לחוות כל מיני רגשות כבדים ונעלים כמו מחויבות, הקרבה ודאגה אינסופית. מה אני, דוסטויבסקי? אני כולה אישה. מה שעושה אותי מאושרת זה חוויות הרבה יותר שטחיות וקלילות.

שזאת בדיוק הבעיה: איך שאת מעזה לשאול את עצמך אתשאלת המיליון – האם אני מתחרטת? עולה קיר לבנים גדול ובלתי חדיר ומיצווה עליךלדפוק יו טרן פראי לאחור, ולהגיד לעצמך שאת מאושרת, שאת מוגשת, שזה היה צעד נהדר.אולי זה בגלל שמיד אחרי המוות, אמהות זה הדבר הכי לא הפיך בעולם.

אורנה לנדאו מדברת עם דנה ספקטור
דנה ספקטור כותבת על סופרת ועורכת אורנה לנדאו
דנה ספקטור כותבת על אורנה לנדאו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן